Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'my_enqueue_scripts' not found or invalid function name in /home/xp90001/domains/diamondzebra.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Samolot pionowego startu - Diamondzebra

Samolot pionowego startu

VTOL (Vertical Take Off and Landing) ten skrót oznacza samolot pionowego startu i lądowania. Na świecie istnieje niewiele takich maszyn Ich powstanie i konstrukcja wiąże się z wynalazkami Nikola Tesli, który pierwszy zaczął eksperymenty nad takim rozwiązaniem. Jednak głównym motorem napędowym do skonstruowania maszyny latającej zdolnej lądować i startować pionowo była zimna wojna i strach przed utratą wszystkich lotnisk w pierwszych fazach ewentualnego konfliktu. Myśliwce wyposażone w takim system z łatwością mogłyby lądować na każdym terenie.

Hej! Pracuje w jednej z dużych korporacji jako specjalistka od social mediów i public relations, dlatego dość sprawnie poruszam się w tym świecie, postanowiłam prowadzić tego bloga aby nieco przybliżyć wam świat mediów!

Dodaj komentarz