Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'my_enqueue_scripts' not found or invalid function name in /home/xp90001/domains/diamondzebra.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Niewykrywalne dla radaru - Diamondzebra

Niewykrywalne dla radaru

Wynalezienie radaru niewątpliwie było przełomem, jeśli chodzi o wszelkie działania wojenne. Pozwalał wcześnie wykrywać zbliżające się obiekty, dawał czas na przygotowanie się do należytego odparcia zagrożenia, bądź ucieczki. Żaden atak powietrzny od czasu powstania tego urządzenia nie miał być już więcej niespodzianką. Jak się okazało, na wszystko jest sposób i tak oto w roku 1981 powstał myśliwiec typu stealth F-117 Nighthawk Ten trzymany w sekrecie projekt został odtajniony dopiero w roku 1990. Jego specyficzny kształt jak i zastosowany materiał absorbujący fale radarowe skutecznie uniemożliwia wykrycie przez radary wroga. Silniki tej zadziwiającej maszyny ukryte są w kadłubie, zrezygnowano także, że standardowych systemów łączności. Niestety, samolot ten jest wysoce trudny w pilotażu, komputer pokładowy co chwila musi korygować lot niestabilnej maszyny. Jednak zanim doszło do tak precyzyjnej kalibracji urządzeń, życie za projekt oddało wielu pilotów – oblatywaczy. Technologia stealth wciąż jest udoskonalana.

Hej! Pracuje w jednej z dużych korporacji jako specjalistka od social mediów i public relations, dlatego dość sprawnie poruszam się w tym świecie, postanowiłam prowadzić tego bloga aby nieco przybliżyć wam świat mediów!

Dodaj komentarz